Skrzydło bramy przemysłowej składa się z paneli o wysokościach 500 i 610 mm wykonanych z blach ocynkowanych ogniowo. Panele o grubości 40 mm wypełnione są bezfreonową pianką poliuretanową. Od strony zewnętrznej panele pokryte są farbami lub okleiną. Wszystkie panele zakończone są okuciami z blachy ocynkowanej i profilami aluminiowymi. W dolnym panelu zamontowana jest uszczelka przylegająca do podłoża. W górnym panelu uszczelka montowana jest na panelu lub do nadproża. Ponadto brama przemysłowa uszczelniona jest na całym obwodzie, co w połączeniu z ciepłymi panelami gwarantuje doskonałą izolację termiczną i akustyczną. W miejscu styku paneli zastosowano system „finger protection”, który chroni użytkownika przed przytrzaśnięciem palców. Prowadnice zostały ukształtowane w taki sposób, aby zapobiec niepożądanym ruchom rolek łożyskowych, co w dużym stopniu podnosi poziom bezpieczeństwa.
Prowadzenie standardowe (S)
Prowadzenie wysokie (H)
Prowadzenie niski przód (F)
Prowadzenie pod kątem (K)
Prowadzenie pionowe (V)
Prowadzenie niski tył (LHR)
Energooszczędność
Bezpieczeństwo użytkowania
Produkt na miarę
Bezpieczne panele
Ciekawym rozwiązaniem jest system ochronny „finger protection”, który występuje w miejscu łączenia paneli. Specjalny kształt paneli zapewnia ochronę przed przytrzaśnięciem palców podczas ręcznego otwierania oraz zamykania bramy.
Zabezpieczenie przed skutkami pęknięcia sprężyn
Wszystkie nasze bramy segmentowe przemysłowe posiadają specjalne zabezpieczenie, które w przypadku zerwania sprężyn, uniemożliwia gwałtowne opadnięcie bramy.
Zabezpieczenie przed skutkami zerwania linek
Częstotliwość użytkowania bram przemysłowych wymusza zastosowanie dodatkowego zabezpieczenia, które wyeliminuje zjawisko opadnięcia bramy w przypadku zerwania jednej z lin.
Rygiel ręczny
Podstawowym sposobem zabezpieczenia bramy przemysłowej przed włamaniem jest rygiel ręczny, standardowo montowany w bramach uruchamianych ręcznie, który skutecznie uniemożliwia podniesienie z zewnątrz zamkniętej bramy.
W obiektach przemysłowych drzwi serwisowe montowane w bramie są niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Umożliwiają wejście do pomieszczenia bez konieczności otwierania, a więc eksploatowania bramy. Drzwi serwisowe wizualnie nie różnią się od płaszcza bramy, tworząc absolutnie spójną konstrukcję. Dla bram przemysłowych automatycznych w standardzie znajduje się czujnik otwarcia drzwi serwisowych. Ten element zabezpiecza przed uruchomieniem napędu w sytuacji, gdy drzwi pozostają otwarte. Naszym klientom oprócz klasycznych drzwi „pełnych”, oferujemy drzwi serwisowe z możliwością zastosowania sekcji przeszklonej. Ponadto jesteśmy w stanie wykonać drzwi z niskim progiem, którego wysokość wynosi zaledwie 25 mm.
Bramy przemysłowe występują w czterech typach przetłoczeń. Wybór jednego z nich pozwala podkreślić oryginalną stylistykę produktu, a więc zagwarantować atrakcyjny wygląd każdej kompozycji architektonicznej.
1. Bez przetłoczeń
2. Przetłoczenie pojedyncze
3. Przetłoczenie wąskie
4. Przetłoczenie V
Kolory lakierowane
UWAGA: Odwzorowanie kolorów przedstawionych poniżej może różnić się od wyglądu okleiny w rzeczywistości . Aby ustalić faktyczny wygląd okleiny należy użyć wzornika próbek folii dekoracyjnych aluplast
Na potrzeby obiektów przemysłowych panele stalowe w bramach segmentowych możemy zastąpić „przeszkleniami”, które znacznie doświetlają wnętrza pomieszczeń. Konstrukcja segmentów przeszklonych opiera się na aluminiowych profilach wypełnionych podwójną zespoloną szybą akrylową. Dzięki modułowej budowie bram przemysłowych nasi odbiorcy otrzymują zupełną dowolność w kształtowaniu finalnego wyglądu produktu. To oznacza, że liczba przeszkleń, ich kształt oraz rozmieszczenie zależy od preferencji zamawiającego. Elementy bramy, zarówno panele aluminiowe, jak i stalowe można ze sobą zestawiać i pomalować na dowolny kolor z palety RAL.
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Porozmawiajmy o ofercie
Nasz doradca odpowie na Twoje pytania i przyjmie zamówienie.